کلمات آموزشی

لیست کامل کلمات آموزشی پیکس دانلود به همراه توضیحات کوتاه ( کلمات مهم در موارد مختلف که نیاز به توضیحات کوتاه داشتند در پیکس دانلود جمع آوری شده به همراه لینک مستقیم به آموزش و توضیحات کامل این کلمات )

به عنوان مثال : موکاپ – اسمارت آبجکت – اکشن – فتوشاپ و..

 • آیکن

  آیکن ها فایل های گرافیکی هستند که در طراحی نرم افزار، طراحی سایت، طراحی بازی و حتی در طراحی لوگو شرکتها کاربرد دارند. امروزه آیکن نه تنها برای قرار گیری در ویندوز (فایل ها - نوار ابزراها .- برنامه ها) بلکه در اکثر کارهای گرافیکی وبسایت ها و کارهای چاپی برای نشان دادن فرامین هر بخش یا به عنوان یک نماد استفاده میشوند آیکن چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
 • اسمارت آبجکت

  اسمارت آبجکت (Smart Object) لایه هایی هستند که محتوای منبع عکس به همراه تمام ویژگی های اصلی آن را نگه می دارد و این شما را قادر می سازد تا ویرایشی سالم برای لایه ها در اختیار داشته باشید . امکانات کلیدی اسمارت آبجکت ها ویرایش تصاویر بدون تغییر در تصویر اصلی - جلوگیری از کاهش افت کیفیت تصاویر - استفاده از یک سورس برای چند لایه - استفاده از فیلتر های هوشمند بدون تغییر تصویر اصلی اسمارت آبجکت چیست و چه کاربردی در فتوشاپ دارد؟
 • اکشن

  اکشن از یک یا چند سری عملیاتی تشکیل شده است که توسط کاربر یا طراح پیش از شروع انجام طراحی، ضبط و پس از پایان اتمام آن متوقف می شود و می تواند در دفعات بعدی برای انجام همان عملیات، مورد استفاده قرار گیرد. درحقیقت اکشن ها به دستور شما تمامی فعالیتهای شما را ضبط نموده و دوباره به دستور شما آنها را اجرا می کنند. عملیات های تکراری رو به یک Action تبدیل کنید و بعدا از اکشن استفاده کنید خیلی ساده فقط با چند کلیک ساده اکشن چیست و چگونه از آن استفاده میشود؟
 • پالت

  پالت (Palette) گروهی از ابزارهایی هستند که برای ویرایش ودستکاری تصویر شما استفاده می شوند.و بصورت یک بخش جدا در منوی های اطراف فتوشاپ موجود میباشند فتوشاپ بیش از دوازده پالت دارد که می توانید با استفاده از منوی پنجره پالت مورد نظر خود را نشان داده یا پنهان کنید. پالت چیست و معرفی پالت های فتوشاپ
 • تصاویر استوک

  به تصاویری که در سایزهای بسیار بزرگ هستند و مناسب جهت استفاده در طراحی ها و کارهای گرافیکی، چاپ و پس زمینه سیستم های بزرگ می باشند، تصاویر استوک گفته می شود. تصاویر استوک چیست ؟
 • فتوشاپ

  فتوشاپ یک نرم افزار ویرایشگر حرفه ای است و توسط Adobe Systems توسعه یافته که برای ساختن عکس ها بکار می رود .این نرم افزار اجازه می دهد تا کاربران تصویر خود را به راحتی دستکاری ، برش و تغییر اندازه دهند . این نرم افزاربیشتر در میان عکاسان و طراحان گرافیک حرفه ای محبوب است . فتوشاپ چیست و چه کاربردهایی دارد؟
 • فلت

  طراحی فلت یعنی ساده گرایی و خلاقیت در رنگ ها در عین زیبایی فوق العاده .همه چیز سادست اما همین سادگی باعث زیبایی کار میشه. طراحی فلت (Flat design) یک سبک جدید در طراحی مبتی بر ساده گرایی میباشد که با ورود رابط کاربری مترو ایدهء آن شکل گرفت. طراحی فلت باید زنده و جذاب باشه و در عین حال ساده و نه خیلی پیچیده و حرفه ای طراحی فلت و یا فلت چیست ؟
 • گرافیک

  گرافیڪـ : طراحى گرافیڪ در برگیرندهٔ نوعى زبان است با دستور نامعین و با الفبایى پیوسته در حال گسترش. ما تنها زمانى یک اثر گرافیڪی را به درستى درک مى کنیم که بتوانیم زبان آن را بفهمیم.گرافیڪ خلق آثار بصری برای جذب مخاطب است.طراح گرافیک فردی است که با کامپوتر و نرم افزارهای گرافیکی کار میکند و ایده های خود و یا مشتری را به تصویر میکشد گرافیک چیست ؟
 • موکاپ

  موکاپ (Mockup) یا فایلهای پیش نمایش اصطلاحی است که طراحان وب و گرافیک برای آثار خود استفاده میکنند، mockup ها فایل های آماده گرافیکی هستند که در موضوعات مختلف استفاده میشود . طراحان می توانند به کمک موکاپ، طرح اولیه خود را قبل از اجرا و چاپ در قالب اصلی مشاهده کرده و یا از آن به عنوان یک فایل گرافیکی زیبا در پروژه های طراحی خود استفاده نمایند. موکاپ چیست و چگونه از آن استفاده میشود؟