انجمن گفتگو

آموزش Quick Selection Tool و Magic Wand Tool در فتوشاپ  

  RSS

(@pixdownload)
عضو
عضو شده: 2 سال قبل
ارسال‌ها: 32
۲۵/۱۲/۱۳۹۷ ۰۹:۲۶  

برخی از ابزارهای فتوشاپ در موضوعات خاصی مورد استفاده قرار میگیره و بعضی از ابزارها هم به صورت عمومی ، همیشه مورد استفاده قرار میگیره . در این نوشته در مورد آموزش Quick Selection Tool و Magic Wand Tool در فتوشاپ صحبت کنیم

سلام به شما خوبان ،

برخی از ابزارهای فتوشاپ در موضوعات خاصی مورد استفاده قرار میگیره و بعضی از ابزارها هم به صورت عمومی ، همیشه مورد استفاده همه نوع فعالیتی قرار میگیره . ابزارهای انتخابی مثل Quick Selection Tool و Magic Wand Tool ، جزء اون دسته ابزارهایی هستند که در فعالیت های خاصی مثل روتوش تصاویر ، عکاسی ها ، طراحی گرافیک چاپ و … همیشه مورد استفاده قرار گرفته ولی در طراحی وب کاربرد زیادی نداره چون ما در طراحی وب بیشتر با المنت ها و آبجکت ها سرو کار داریم تا تصاویر . خب در این نوشته قصد داریم در مورد آموزش Quick Selection Tool و Magic Wand Tool در فتوشاپ صحبت کنیم و برای اینکه بهتر این ابزار رو درک کنید ، آموزشمون رو شروع میکنیم :

quickselection-magicwand

۱ : Quick Selection Tool

این ابزار همونظور که از اسمش مشخص هست ، ابزاریست برای انتخاب سریع بخشی از تصویر که قابلیت های مناسبی هم داره . برای استفاده از این ابزار کافیه اون رو انتخاب کنید و در یک نقطه کلیک کنید و در حالی که کلیک رو نگه داشتید ، موس رو به اطلاف حرکت بدید . یکی از ویژگی های خوبی که در این ابزار موجود هست اینکه که با فشردن کلید های “چ” و “ج” روی صفحه کیبورت خودتون میتونید میدان دایره انتخابی ابزار رو کوچک و بزرگ کنید و با این حرکت میتونید کوچکترین بخش های موجود در تصویر مورد نظرتون رو هم به سادگی انتخاب کنید .

نکته : در ابزارهای انتخابی فتوشاپ ، مبنای انتخاب و تعیین مرز ، اختلاف رنگ می باشد !

۲ : Magic Wand Tool

معنای لغوی این ابزار ” گرز جادویی ” هست و به شما این امکان رو میده که با یک کلیک قسمتی از تصویر رو انتخاب کنید . قابلیت ویژه ای که این ابزار داره اینه که ، محوطه ای رو انتخاب میکنه که از لحاظ رنگی با رنگ نقطه ای که شما کلیک کردید همسان باشه . به عبارت دیگه ، زمانی که شما روی نقطه ای کلیک میکنید ، اون نقطه حاوی رنگ هست و این ابزار محفطه اطراف اون رنگ را برای شما انتخاب میکنه . البته ممکنه اطراف اون رنگ دانه هایی هم شبیه به رنگ نقطه اصلی موجود باشه که اون ها رو هم کمو زیاد انتخاب میکنه . در کل ابزار دقیقی برای انتخاب قسمتی از تصویر نیست و آنچنان هم که شرکت ادوبی اعلام کرده جادویی نیست ?

نکاتی در مورد این ابزار ها

  • جهت کوچک و بزرگ کردن میدان دایره انتخابی این ابزار ها از کلید های “چ” و “ج” روی صفحه کیبورت خودتون استفاده کنید .
  • با فشردن کلید های Ctrl + C میتونید بخشی که انتخاب کردید رو Cut کنید .
  • با کلیک راست کردن و انتخاب گزینه Select Inverce میتونید از حالت انتخابی معکوس استفاده کنید . یعنی مکانی که انتخاب شده لغو میشه و مکانی که انتخاب نشده به حالت انتخاب شده در میاد .

امیدوارم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشه . اگر مشکلی داشتید در دیدگاه های همین نوشته و یا سامانه پرسش و پاسخ طراحی وب سوال خودتون رو بپرسید تا من مشتاقانه پاسخ گوی شما باشیم .


نقل‌قول