انجمن گفتگو

آموزش Lasso Tool در فتوشاپ  

  RSS

(@pixdownload)
عضو
عضو شده: 2 سال قبل
ارسال‌ها: 32
۲۵/۱۲/۱۳۹۷ ۰۹:۲۷  

پیرو آموزش های قبلی در فصل سوم مبانی اولیه فتوشاپ ، به معرفی سایر ابزارهای کاربردی فتوشاپ می پردازیم . در این جلسه قصد داریم در مورد آموزش Lasso Tool در فتوشاپ که البته بسیار هم پر کاربرد و مهم هست صحبت کنیم

سلام به همه شما دوستان عزیز ،

پیرو آموزش های قبلی در فصل سوم مبانی اولیه فتوشاپ ، به معرفی سایر ابزارهای کاربردی فتوشاپ می پردازیم . از این پس ابزارهایی که نیاز به آموزش تصویری دارند ، در قالب یک فایل ویدئویی در بخش فیلم های آموزشی طراحی وب قرار میگیرند ?

در این جلسه قصد داریم در مورد آموزش Lasso Tool در فتوشاپ که البته بسیار هم پر کاربرد و مهم هست صحبت کنیم . در ادامه با این ابزار و حالت های مختلف اون آشنا میشید :

 

Lasso Tool در فتوشاپ چیست ؟

ابزار چند کاربرده Lasso ، همانطور که از اسمش مشخص هست به عنوان طناب معنا میشه . اما این ابزار تنها یک طناب یا طناب خِفت دار نیست ، بلکه امکان برش دادن اشیاء رو هم بر عهده داره .

ابزار Lasso Tool این امکان رو به شما میده تا مثل یک طناب ، دور تا دور محلی که میخواهید اونو برش بدید انتخاب کنید و اون قسمت رو حذف یا از بقیه شیء جدا کنید و یا حتی اونو در صفحه حرکت بدید ، رنگش رو تغییر بدید و کارهای مختلف دیگه ای روی اون انجام بدید . ما طراحان وب عموما در طراحی یک فایل ، بیش از ۱۵ بار از این ابزار استفاده میکنیم پس اینجاست که اهمیت ویژه اون مشخص میشه .

 

انواع Lasso Tool در فتوشاپ

این ابزار به جهت به دست داشتن کاربرد های مختلف ، در حالت های متنوعی در اختیار ما قرار گرفته که من در زیر به این حالت ها اشاره میکنم :

 

  • Lasso Tool
  • Polygonal Lasso Tool
  • Magnetic Lasso Tool

 

lassotool

 

۱ : این ابزار اصلی Lasso هست که دقیقا مطابق با معنای اصلی این ابزار یعنی ” طناب ” کار میکنه و شما میتونید با حرکت دادن موس هر بخشی رو که تمایل دارید انتخاب کنید .

۲ : در حالت Polygonal شما امکان این رو دارید که با کلیک کردن در نقاط مختلف موقعیت طناب خودتون که میتونه یک چند ضلعی باشه رو مشخص کنید . این حالت از سایر حالت های Lasso پرکاربردتر هست .

۳ : در حالت Magnetic شما امکان این رو دارید که بسیار ساده تر ، همانند یک آهن ربای مغناطیسی و به کمک تفکیک رنگی ، بخش های مختلف رو انتخاب کنید . در این حالت فقط کافیه موس رو روی خطوطی که در تصویر شما تفکیک رنگ وجود حرکت بدید تا این ابزار به صورت خودکار راه خودش رو انتخاب کنه .

 

نکاتی درباره استفاده از ابزار Lasso Tool

  • در هر مرحله از برش دادن که هستید با فشردن کلید Backspace میتونید به مرحله قبل برگردید .
  • با فشردن کلید های Ctrl + C میتونید بخشی که انتخاب کردید رو Cut کنید .
  • با کلیک راست کردن و انتخاب گزینه Select Inverce میتونید از حالت انتخابی معکوس استفاده کنید . یعنی مکانی که انتخاب شده لغو میشه و مکانی که انتخاب نشده به حالت انتخاب شده در میاد .
  • با فشردن کلید Shift میتونید خطی مستقیم رو انتخاب کنید .

 


نقل‌قول